JOQ Albania
Home

“Jemi të gjithë të infektuar…”, tifozët rusë shpalosin banderolën e çuditshme
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 16/03/2020 9:56

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Teksa e gjithë bota është izoluar nga frika prej koronavirusit, tifozët në Rusi vijnë me një mesazh të çuditshëm në stadium.

Aty futbolli vazhdon normalisht dhe në neshjen, Zenitit -Ural, tifozët vendas kanë shpalosur një banderolë, e cila ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve.

Aty shkruhet:

Jemi të gjithë të infektuar dhe do të vdesim për Zenitin.

Mesazhi ka bërë bujë në mediat sportive dhe tregon dashurinë e madhe që këta tifozë kanë për ekipin e tyre.