JOQ Albania
Home

Georgina, shitësja që bëri Ronaldon të dashurohej marrëzisht pas saj, historia e dashurisë si në… përralla
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 17/02/2020 12:56

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Cristiano Ronaldo Georgina Rodriguez janë padyshim një nga çiftet më simpatike të Showbizit. Bukuroshja argjentinase, e cila është dhe nëna njërit prej fëmijëve të futbollistit portugez, tashmë ka nisur karrierën si modele dhe së fundmi e pamë edhe në rolin e prezantueses në natën e tretë të Sanremo-s.

Por kush është Georgina Rodriguez dhe si ndryshoi jeta e saj pas njohjes me Ronaldon, duke u shndërruar nga shitëse në një prej vajzave më të përfolura të showbiz-it?

Georgina është me origjinë nga Argjentina. Kur u njoh me Ronaldonn, ajo punonte si shitëse në një dyqan Gucci në Spanjë. Më pas, fati e deshi që ata të takoheshin sërish në një event të Dolce & Gabbana-s, ku duket se lindi dashuria.

Ajo tregon:

Takimi i parë me Ronaldon ishte në një dyqan Gucci, ku unë punoja shitëse. Disa ditë më vonë u pamë sërish në një event të një firme tjetër dhe aty patëm mundësinë të flisnim në një atmosferë të qetë, jashtë ambientit tim të punës. Ishte dashuri me shikim të parë për të dy”.Ka qenë dashuri me shikim të parë. Ka shumë harmoni mes nesh. Jemi toleratë dhe të komunikueshëm, nuk mërzitemi kurrë me njëri tjetrin. Para tij dridhesha, por ishte e pashmangshme çfarë lindi mes nesh."

Jeta e saj ka ndryshuar rrënjësisht pas njohjes me Ronaldonn, me të cilin ka një vajzë 2-vjeçare, të quajtur Alana Martina, si dhe tre fëmijë të birësuar më të rritur; binjakët Eva dhe Mateo, si dhe djalin e madh, Ronaldo JR (10 vjeç).

Georgina është një nënë e përkushtuar e katër fëmijëve të saj, me të cilët kalon pjesën më të madhe të ditës. Madje, me mbi 15 milionë ndjekësit e saj në Instagram, ajo ndan shpesh foto dhe video nga koha që kalon me fëmijët.