JOQ Albania
Home

Pamje të rënda, futbollisti pëson dëmtim horror dhe shkakton panik në gjithë stadiumin
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 17/02/2020 8:32

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një episod i frikshëm ka ndodhur së fundmi në stadium në Ligën e parë të Rumanisë, në ndeshjen mes Dinamo Bucuresti dhe FC FCSB.

Futbollisti i Dinamos, Slavko Perovic, mori një goditje dhe ra në tokë pa ndjenja duke shkaktuar panik te të gjithë të pranishmit.

Stafi mjekësor i të dy ekipeve hyri shpejt në fushë, për ta parandaluar më të keqen.

Gjatë marrjes së ndihmës së parë mjekësore, Slavko Perovic u përmend dhe më pas është dërgua menjëherë për në spital, teksa raportohet së fundmi se gjendja e tij duket e përmirësuar.