JOQ Albania
Home

Wilder tha se mund ta nokautonte Mike Tysonin, vjen reagimi i legjendës
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 16/02/2020 16:50

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Para disa kohës, Deontay Wilder, i cili aktualisht mbanaktualisht  rripin e kampionit të WBC, pati deklaruar e do ta nokautonte pa problem Mike Tsyonin nëse do e kishte përballë në ring.

Së fundmi, kësaj deklarate të Wilder i është përgjigjur vetë ish kampioni, duke befasuar paksa me fjalët që zgjodhi.

Tyson tha:

Nuk e di nëse do ta mposhtja. Por, më pëlqen fakti që ai ka thënë ashtu, sepse ajo është mënyra që edhe unë do të mendoja. Ai supozohet të mendojë në atë mënyrë sepse është kampion botëror i peshave të rënda dhe kjo është diçka normale.

Kujtojmë që teksa Tyson ka komentuar fjalët e Wilder, ky i fundit po përgatitet për revanshin e madh kundër Tyson Fury, të cilin e zhvillon më 22 shkurt.