JOQ Albania
Home

Kryeministrit britanik i vënë lakun, ose të tregojë ku i gjeti paratë për pushimet ose do përballet me hetime
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 13/02/2020 18:25

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Boris Johnsonit i duhet të japë sqarime se ku i ka gjetur paratë për pushimet luksoze në Karaibe. Këto pushime kapën koston e 15 mijë paundëve.

Fillimisht u tha se këto pushime i kishte finacuar një anëtar nga partia qeverisëse Tory. Por këto zëra janë mohuar.

Nga ana tjetër deputetët e opozitës kanë paralajmëruar që nëse nuk deklaron se ku i ka gjetur paratë për pushimet e tij luksoze Boris Johnsonin e pret një hetim parlamentar.

Kryeministri britanik dhe e dashura e tij Carrie Symonds, u ‘arratisën’ për të bërë disa ditë pushime përrallore, por kjo gjë i ka sjellë mjaft probleme atij.

Pushimet e tij luksoze me partneren zgjatën që nga data 26 dhjetor deri më 5 janar.

Mesa duket Boris Johnsonin nuk i ka aspak punët mirë dhe kjo vetëm për ditë pushime e kundërta ndodh në vendin tonë, ku politanët kanë vila dhe pasuri dhe nuk japin asnjë sqarim se ku i kanë gjetur të ardhurat.

Burimi: Metro/ Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania