JOQ Albania
Home

Propaganda e Veliajt thyen çdo kufi/ I sekuestroi veglat muzikore të moshuarit, sot i promovon si vlerë
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 13/02/2020 16:38

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Propaganda e kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj duket se ka arritur kulmin. Në një mesazh drejtuar redaksisë së JOQ, janë dërguar nga një qytetar dy foto ku i ka postuar ky i fundit në rrjetet e tij sociale.

Jo më larg se para disa ditësh, policia bashkiake me urdhër të Veliajt, përveç personave me kioska në rrugë, ka sekuestruar edhe vegla muzikore, kurse sot ai ka habitur duke postuar në llogarinë e tij ne Instagram duke i ekspozuar si vlera te shtuara kulturore vetëm sepse ambasadorja amerikane ka vizituar "Sheshin Skënderbej."

Ky gjest duket se i ka acaruar disa prej qytetarëve të cilët të ndërgjegjshëm duket se po i kuptojnë fasadat qeveritare dhe më ankesat e tyre i janë drejtuar redaksisë sonë si më poshtë.

Mesazhi i qytetarit:

Kulmi sa i paftyre qe eshte ky Veliaj. Deri dje dilte Policia Bashkiake duke iu sekuestruar veglat mozikore sot i ekspozon si vlera vetem se ambasadorja e USA vizioti sheshin. Të jete robi kaq dyftyresh, mjer ne si popull ca durojme. 😤