JOQ Albania
Home

McGregor rikthehet sërish në kafaz? Gati zyrtarizimi i ndeshjes me një kundërshtar të frikshëm
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 12/02/2020 14:09

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një super ndeshje duket në horizont. Kësaj here, lufta e vlefshme për MMA, pritet të zhvillohet mes Manny Pacquiao dhe Conor McGregor.

Ka një marrëveshje paraprake që afron dyshën më pranë njëri-tjetrit dhe rrit shanset për mbylljen e negociatave për një luftë në vitin 2020.

Manny Pacquiao, 40-vjeçar është një rival aspak i lehtë për McGregorin.

Nga ana tjetër, irlandezi vjen pas një fitoreje dhe duket më në formë se kurrë. Natyrisht do isht eme mjaft interes një përballje mes tyre, e cila pritet të zyrtarizohet së shpejti.