JOQ Albania
Home

Edhe 1 orë nga derbi Inter-Milan/ Atmosferë elekstizuese jashtë “San Siros”
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 09/02/2020 19:52

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Milani dhe Interi luajnë pas pak, me fillim nga ora 20:45 derbin e Milanos,, ndeshje e vlefshme për javën e 23-të të Serisë A.  Ndeshja do të shihet me tepër interes, pasi nëse zikaltrit arrijnë që të fitojnë, atëherë marrin vendin e parë në krye.

Milani nga ana tjetër kërkon të afrohet me europën dhe fitorja do i bënte shumë punë. Ndeshja e sotme pritet me një interes të lartë nga tifozët, kjo për shkak edhe të blerjeve të reja nga të dyja skuadrat.

“San Siro” do të jetë i mbushur plotë e përplotë dhe tifozët do të presin të shohin në fushë përballjen Eriksen – Ibrahimovic, dy blerjet e reja për të dyja skuadrat.

Në videot e postuara në rrjetet sociale duket atmosfera e krijuar e tifozëve kuqezinj të Milanit para hyrjes në stadium. “Curva SUD” ka ndezur atmosferën në maksimum, ndërsa akoma më të zjarrtë janë edhe tifozët e Interit të cilët luajnë si pritës sonte.