JOQ Albania
Home

Inter-Milan, formacionet zyrtare/ Zikaltërit pa portier dhe sulmuesin kryesor, Milani me më të mirët
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 09/02/2020 19:44

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Milani dhe Interi përplasen sot mes tyre në orën 20:45, ndeshje e vlefshme për javën e 23-të të Serisë A.  Ndeshja do të shihet me tepër interes, pasi nëse zikaltrit arrijnë që të fitojnë, atëherë marrin vendin e parë në krye.

Megjithatë, nuk do e kenë të lehtë, pasi mungon portieri Handanovic dhe sulmuesi kryesor, Lautaro Martinez. Milani nga ana tjetër kërkon të afrohet me europën dhe fitorja do i bënte shumë punë. Ndërkohë më poshtë mund të gjeni edhe formacionet zyrtare të dy skuadrave.

INTER-MILAN ora 20:45

Formacionet zyrtare:

Inter (3-5-2): Padelli, Godin, De Vrij, Skriniar, Candreva, Vecino, Brozovic, Barella, Young, Sanchez, Lukaku.

Milan (4-4-1-1): Donnarumma G.; Conti, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez, Castillejo, Kessiè, Bennacer, Rebic, Calhanoglu, Ibrahimovic.