JOQ Albania
Home

Luhet sonte derbi i Milanos, 75 mijë spektatorë në stadium dhe 5.5 milionë euro fitime për Interin
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 09/02/2020 14:29

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Sot është dita e derbit. Do të luhet në mbrëmje, derbi i Milanos mes Interit dhe Milanit, ndeshje e cila pritet të dhurojë spektakël si zakonisht.

Të dyja ekipet do të kërkojnë të marrin fitoren, Milani për t'u afruar me Europën dhe Interi për të marrë vendin e parë në renditje.

Përveç spektaklit në fushë, pritet të kemi spektakël edhe në tribuna.

Plot 75 mijë spektatorë do të jenë të pranishëm ditën e sotme në stadium. E përkthyer në para, Interi do të fitojë 5.5 milionë euro nga ndeshja e sotme.

Nuk do të mungojnë as koreografitë e tifozëve, të cilat gjithmonë kanë qenë fantastike.