JOQ Albania
Home

Disfatë e rëndë për Ilir Latifin, shqiptari mundet keq nga Lewis në UFC
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 09/02/2020 14:16

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Derrick Lewis ka arritur të fitojë duelin me Ilir Latifin, ndeshje e vlefshme për UFC 247.

Në sfidën e zhvilluar në Houston, Lewis i ka dhënë një mësim të mirë luftëtarit kosovar. Ai arriti ta mposhte Latifin me vendimin unanim të jurisë, në ‘Toyota Center’, gjatë së shtunës mbrëma.

Amerikani ishte shumë i fortë me sulmet e tij kundër Latifit, të cilave kosovari nuk iu bëri dot ballë.

Lewis pati disa sulme të njëpasnjëshme në minutën e fundit të duelit, dhe në fund juria vendosi unanimisht për fitoren e tij.