JOQ Albania
Home

Ikardi drejt rikthimit në Serinë A, por jo te Interi
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 07/02/2020 17:03

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Padyshim që Mauro Ikardi ka qenë një nga transferimet më të mëdha të verës së kaluar, kur kaloi nga Interi te PSG-ja në huazim, me mundësi blerje për 70 milionë euro.

Gjithsesi, duket se argjentinasi nuk do qëndrojë gjatë në Paris, pavarësisht se është duke shënuar gola dhe duke u shndërruar në një lojtar të rëndësishëm te kampionët e Francës.

Sipas asaj që shkruan ‘TuttoSport’, Mauro Ikardi është një prioritet për Juventusin gjatë merkatos së verës që hapet në qershor.

‘Zonja e Vjetër’ do të sfidojë PSG-në për lojtarin e Interit, i cili pas atij fundi te ‘Zikaltërit’, transferimin në Torino mund ta shohë edhe si mundësi për ‘hakmarrje’.

Priten zhvillime të reja gjatë ditëve në vijim...