JOQ Albania
Home

Gareth Bale vazhdon të injorojë Real Madridin, largohet nga stadiumi pa pritur të shihte nëse ekipi e përmbyste
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 07/02/2020 9:11

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Gareth Bale vazhdon me sjelljet e tij tekanjoze. Sulmuesit uellsian nuk i intereson aspak për Real Madridin dhe kjo duket sheshit.

Gjesti i radhës, rdhi në ndeshjen e Kupës së Mbretit, ku ekipi madrilen u vu përballë Real Sociedad dhe u mund 3-4 duke u eliminuar nga ky kompeticion.

Bale nuk e pa ndeshjen deri në fund pasi braktisi stadiumin më shpejt. Ai la ndeshjen që në minutën e 80 të saj.

Lojtari nuk priti të shihte se çfarë do të bënte skuadra dhe kësisoj humbi dy golat e madrilenëve të cilët në fundi kishin edhe mundësinë e barazimit 4-4 që do të çonte ndeshjen në shtesa.

Kjo nuk është hera e parë që Bale e bën një gjë të tillë, e ka bërë edhe në të kaluarën dhe kjo ka rritur më shumë armiqësinë e tifozerisë të “los blancos” ndaj tij.

Me siguri kjo sjellje do tërbojë edhe trajnerin Zidane, i cili pritet të marrë masa për kryeneçsinë e futbollistit uellsian.