JOQ Albania
Home

Reali heq këmbën zvarrë/ Edhe Barcelona mundet nga Bilbao dhe eliminohet nga Kupa
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 06/02/2020 23:08

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Duket e pabesueshme por pas Realit të Madridit, edhe Barcelona i ka thënë lamtumirë Kupës së Mbretit.

Katalanasit e drejtuar nga Setian u mundën 1-0 në fushën e Bilbaos dhe tashmë janë zyrtarisht të eliminuar.

Goli në sekondat e fundit të lojës, tronditi skuadrën katalanase dhe çoi në estazë, tifozët vendas.

Pavarësisht se Barcelona e dominoi pjesën më të madhe të ndeshjes, për meritë edhe të portierit Simon, katalanasit nuk arritën të gjenin dot rrugën e rrjetës.

Trajneri Setien nuk e kurseu në këtë përballje as Leo Mesin, por në fund ishin baskët ata që triumfuan.