JOQ Albania
Home

Ia kalon edhe Liverpoolit, njihuni me ekipin që ka mbrojtjen më të fortë në Europë
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 06/02/2020 18:26

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Skuadra franceze e Marsille, është duke thyer një rekord sa i përket këtij viti të ri futbollistik.

Ata janë duke kaluar një formë fantastike në mbrojtje dhe dhe momentalisht janë ekipi i vetëm në pesë ligat kryesore, që nuk kanë pësuar asnjë gol në kampionat për këtë vit.

Trajneri Villas Boas ka krijuar një mbrojtje shumë kompakte dhe ka arritur të regjistrojë një rekord, të cilin nuk e kanë arritur as ekipe si Barcelona, Liverpul apo Real Madrid.

Edhe pse sulmi nuk është në gjendjen më të mirë të mundshme, mbrojtja po arrin të ruajë balancën e skuadrës dhe të japë rezultate të mira.

Kujtojmë që atakanë luajtur pesë ndeshje këtë vit në Ligue 1 dhe nuk kanë pësuar akoma.