JOQ Albania
Home

Ronaldo: Në moshën 35-vjeçare e mendoja veten një peshkatar
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 06/02/2020 17:43

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Cristiano Ronaldo festoi dje 35 vjetorin e lindjes. Në një intervistë, ai tregoi se nuk mund ta imagjinonte dot veten në këto nivele kur të mbushte 35 vjeç, duke treguar se me siguri do ishte duke peshkuar në vendlindjen e tij Madeira në Portugali.

Ronaldo u shpreh:

Mbase do të isha duke peshkuar në Madeira. Dëshiroja të bëhesha lojtar profesionist, por nuk e mendoja se do të fitoja kaq shumë në karrierë.

Ai gjithashtu tha se shpreson që të fitojë dhe një Champions League me Juventusin, trofe të cilin klubi italian nuk e fiton prej 23 vitesh.

Portugezi vazhdoi:

Juventusi më jep mundësinë që ta fitoj sërish këtë trofe. E dimë që është e vështirë, varet nga shumë faktorë, por kemi mundësi ta realizojmë sepse kemi një skuadër të mirë. Duhet të shkojmë përpara hap pas hapi."