JOQ Albania
Home

Rrëqethëse/ ‘Motra ime po lufton me vdekjen te QSUT’, durrsaku kërkon ndihmën tuaj
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 13/01/2020 19:36

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një histori rrëqethëse dhe mjaft e trishtë ka mbërritur ditën e sotme në redaksinë e JOQ Albania, ku një durrsak ka rrëfyer sëmundjen e së motrës.

Ai shkruan se motra e tij, 31 vjeç prej 5 ditësh po lufton me vdekjen te Qendra Spitalore Universitare Nënë Tereza.

Djali thekson se ajo vuan nga një sëmundje e rrallë dhe për pasojë ka nevojë për ndihmën e qytetarëve shqiptarë, pasi familja nuk ia del dot vetë me të ardhurat që ka.

Apeli i djalit:

pershendetje joq. me fal per shqetesimin por kisha nevoi per ndinen tuaj jam nje djal nga durresi .. kam nje Moter 31 vjeq esht duke luftyar me jeten ka 5 dit ke nentereza vuan nga nje semundje shum te ralle dhe doja te ju kerkoja ndimen tuaj qe te ma postoni ket mesazh ju lutem vendosni doren ne zemer

Për të gjithë ju, që keni sado pak mundësi për të ndihmuar 31-vjeçaren, jeni të lutur të kontribuoni në IBAN-in e dhënë më poshtë.

Sado që të dhuroni, shuma e mbledhur në fund mund të shpëtojë jetën e saj.

Të gjithë së bashku mund t'ia dalim për t'ia rikthyer sërish buzëqeshjen 31-vjeçares, por edhe familjes së saj.