JOQ Albania
Home

Nuk po shkëlqen dot te Barcelona, Griezmann tregon me kë e ka inatin
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 15/11/2019 14:57

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kalimi te Barcelona, duket se nuk ka rezultuar dhe aq efikas për Antoine Griezmann, i cili nuk po arrin dot të tregojë aftësitë e tij në "Camp Nou".

Megjithatë, ylli francez, ka pranuar se problemet e adaptimit te Barcelona nuk janë befasi për të, sepse e priste këtë gjë.

Ai pranon gjithashtu edhe faktin se nuk po përshtatet dot me Messin dhe Suarezin në repartin e sulmit.

Griezmann është shprehur:

Unë jam duke mësuar shumë, edhe pse e kam ditur se të përshtatesh te Barça do të ishte e vështirë. Nëse luaj më në qendër, e ndiej veten më mirë. Kam luajtur në atë pozicion për shumë vite, tani ajo që duhet të bëj është të adaptohem dhe më vjen inat me veten që nuk po e arrij dot sa më shpejt.