JOQ Albania
Home

15-vjeçarja vdes pasi konsumoi drogën që kushton vetëm 400 lekë
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 15/11/2019 7:27

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një vajzë 15-vjeçare në Britani ka ndërruar jetë në mënyrë tragjike. Shkak i vdekjes së të resë mësohet të jetë bërë konsumi i një kokrre të vogël droge, e cila kushton vetëm 2.5 paund, ose 400 lekê shqiptare.

Leah Heyes u rrëzua dhe vdiq në një parking makinash në North Yorkshire. Ajo kishte konsumuar ekstazi.

Vdekja e saj ka shkaktuar polemika mbi kontrollin ndaj drogës në Britani.