JOQ Albania
Home

Kosova tenton mrekullinë edhe ndaj Çekisë, zbulohen formacionet zyrtare të ndeshjes
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 14/11/2019 20:02

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Paralelelisht me kombëtaren shqiptare, do të luhet gjithashtu në orën 20:45, ndeshja mes Çekisë dhe Kosovës, e vlefshme për eliminatoret e "Euro 2020".

“Dardanët” synojnë kualifikimin e madh në Europian dhe në këtë ndeshje duan vetëm fitore.

Janë publikuar nërkohë edhe formacionet zyrtare të ndeshjes. Kosova rreshtohet me një skemë 4-2-3-1, skemë që tregon se “dardanët” do kërkojnë fitoren kundë çekëve.

FORMACIONET ZYRTARE:

ÇEKIA: Vaçlik, Celustka, Brabec, Koufal, Darida, Krmençik, Masopust, Jankto, Souçek, Boril, Kral.

KOSOVA: Muriç, Hadërgjonaj, Aliti, Rrahmani, Vojvoda, Rashkaj, Berisha, Celina, Kololli, Rashica, Nuhiu.