JOQ Albania
Home

Stadiumi i boshatisur, s’do e besoni sa tifozë do jenë të pranishëm ndaj Andorrës
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 14/11/2019 19:47

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Shqipëria luan sonte ndeshjen e parafundit të eleminatoreve në “Elbasan Arena” dhe tifozët presin goleadë ndaj një kundërshtari modest si Andorra.

Kuqezinjtë e kanë mbyllur aventurën e tyre për një vend në Europë, megjithatë duan vendin e tretë në grup dhe ndeshja ndaj Andorrës mund t’ia mundësojë këtë.

Duke parë nivelin e dobët të kundërshtarit, interesimi për këtë sfidë ka qenë mjaft i vakët.

Mësohet se vetëm afro 3-4 mijë kuqezinj do të jenë të pranishëm në shkallët e “Elbasan Arenës”, ndërsa kur jemi 1 orë para ndeshjes, tifozët janë ende jashtë stadiumit.