JOQ Albania
Home

Shqipëri-Andorrë, formacionet zyrtare/ Edi Reja bën ndryshimin në sulm
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 14/11/2019 19:33

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kombëtarja shqiptare do të luajë pas pak sfidën kundër Andorrës, e vlefshme për kualifikueset e Europianit, "Euro 2020" .

Kur duhen edhe afro 1 orë nga fillimi i sfidës, është bër publik edhe formacioni zyrtar.

Trajneri Reja ka vendosur që të luajë me dy sulmues, duke mos e ndryshuar skemën e tij. Kamberi nuk është i gatshëm për të luajtur për shkak të një dëmtimi.

Pikërisht për këtë arsye, tekniku italian ka vendosur që nga minuta e parë të hedh në sulm futbollistë si Balaj dhe Manaj.

Ja formacionet e plota:

SHQIPËRIA: Berisha, Gjimshiti, Ismajli, Veseli, Trashi, Roshi, Memushaj, Ramadani, Ndoji, Manaj, Balaj.

ANDORRA: Gomes, Martinez, Vales, Emili Garsia, Klemente, Moreno, Alaez, San Nikolas, Cervos, Kus Rubio, Lovera.