JOQ Albania
Home

Tension para ndeshjes, tifozët e Kosovës sulmohen në Çeki
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 14/11/2019 19:22

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kanë nisur tensionet e para në prag të ndeshjes Çeki-Kosovë, e vlefshme për eleminatoret e Europianit "Euro 2020".

Disa tifozë kosovarë janë sulmuar nga një grup të tifozëve çekë me maska.

Mediat kosovare raportojnë se një grup me tifozë çekë dhe serbë prej 20 vetash i kanë sulmuar fizikisht katër tifozë të Kosovës.

Dyshohet se tifozët e Çekisë janë nxitur pikërisht nga serbët për këtë veprim. Policia ka reaguar dhe menjëherë i ka arrestuar disa nga sulmuesit.