JOQ Albania
Home

Milani merr një super lajm, Ronaldo mund të mungojë nesër
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 09/11/2019 17:51

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një lajm i keq për Juventusin dhe një lajm shumë i mirë për Milanin: Cristiano Ronaldo mund të mos jetë i gatshëm për ndeshjen nesërme.

Ylli portugez, rrezikon të humbë kështu kryendeshjen e javës, Juventus-Milan.

Sulmuesi i Juventusit ka disa probleme me gjurin dhe trajneri, Maurizio Sarri, ka konfirmuar se lojtari është në dyshim për derbin.

Sarri u shpreh:

Si është Ronaldo? Unë nuk e di akoma, pasi ai dje ishte me fizioterapistin dhe ne do të shohim sot dhe nesër në seancën e fundit stërvitore. Ai ndjen dhimbje në gju, por nuk është serioze."

Mbetet të shihet nëse Ronaldo do të përfshihet apo jonë formacionin startues të Juventusin në përballjen ndaj Milanit.