JOQ Albania
Home

‘’Shëndetësia falas‘‘/ Qytetarin tregon skandalin: S’ka as doreza e as alkool për marrjen e analizave
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 08/11/2019 21:27

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një nga premtimet që ka dhënë shumë herë kryeministri Edi Rama është ‘‘Shëndetësia falas‘‘ dhe se shërbimi ndaj pacientëve shqiptarë do të përmirësohej.

Por vetëm kjo gjë nuk ka ndodhur. Mjekët dhe infermirët janë larguar drejt Gjermanisë. Por një qytetar ka tregaur se situata në shëndetësinë shqiptare është edhe me alarmante se kaq.

Qytetari ka treguar se ai ka shkuar për dy analiza gjaku në poliklininën e Shkodrës dhe se nuk kishte as doreza dhe as alkool. Infermeria i kishte thënë se duhet ta blejë vetë.

Mesazhin ai e ka nisur në faqen e ish-kryeministrit Sali Berisha:

Doktor pershendetje uroj te jeni mire dhe nje dite te mbare..Per korrektsi po ta them emrin nga Shkodra por ju e kuptoni vet.... Shkova per dy analiza gjaku dhe urine ne polikliniken e Shkodres...pa dorza edhe alkolin me tha nje infermiere posht ne koefidenc e blejm vete ..pse nuk ankoni te drejtuesit .. Me tha qe kemi anku dhe ber kerkesa por...!!?? se çan kryt kurkush ..i them ta bi ndonje gazetar .?..moooooos me tha se na heqin prej pune...ja kjo asht shendetsia e narkoshtetit aktualisht ..o Zot thash ne jemi thhesht qytetar dhe mbajm gadi nga 500 deri 1000 ml flm klmb ????????...se harrova me adasht nji tubet daktarin (myconazol)..nuk e kziston prej gadi dy vjetesh me thanen farmacistet .i çova nje sms te mesengeri asaj qe u ba ministre pasi para disa vitesh dhe as begenisi me me kthy pergjigje flm.‘‘

Foto ilustruese