JOQ Albania
Home

Tërmeti i fuqishëm ‘shkund’ shtetin fqinj
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 07/11/2019 19:31

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një tërmet i fuqishëm ka 'shkundur' pak minuta më parë Italinë.

Lëkundjet me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter kanë krijuar panik dhe frikë tek banorët.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në komunën Balsorano Vecchio, 94 km në lindje të Romës.

Vatra e tërmetit ka qenë në 14 km thellësi, ndërsa lëkundjet u regjistruan rreth orës 18:35.

Deri më tani nuk ka raportimet për dëme materiale apo në njerëz.