JOQ Albania
Home

Festa e Tares dhe Lotitos pas golit ndaj Milanit po bën xhiron e rrjetit
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 04/11/2019 9:49

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Lacio mposhti mbrëmjen e djeshme Milanin me rezultatin 1-2 në sfidën e vlefshme për javën e 11-të të Serisë A, duke prishur kështu edhe mallkimin 30-vjeçar në “San Siro”.

Hera e fundit që ekipi lacial fitonte në transfertë ndaj Milanit në kampionat ishte në vitin 1989…

Në momentin e goli të dytë të shënuar nga Korrea në minutën e 83-të, ka ndodhur edhe një episod i veçantë.

Kamera ka fokusuat tribunën qëndrore ku ndodhej presidenti Lotito si dhe drejtori sportiv Igli Tare, të cilët u shfaqën duke festuar si të çmendur.

Ja pamjet: