JOQ Albania
Home

Përplasje e frikshme gjatë provave zyrtare, piloti ‘fluturon’ mbi motor
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 02/11/2019 15:13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një moment i cili ka shkaktuar jo pak panik ka ndodhur së fundmi në "Moto GP".

Piloti spanjoll, Mark Markez, ishte autor i një aksidenti të frikshëm gjatë provave zyrtare në Çmimin e Madh të Malajzisë.

Gjatë garës, Markez humbi ekuilibrin dhe u rrëzua në tokë duke "fluturuar" mbi motorrin e tij.

Për fatin e mirë të tij, nuk kishte pësuar asgjë, ndërsa u ngrit në këmbë dhe u shoqërua nga komisarët e pistën për në bokse.

Fatmirësisht gjithçka u mbyll pa pasoja. Ja pamjet: