JOQ Albania
Home

Penalltia e dyshimtë për Juventusin, vëllai i Insinjes: Shkatërruesit e futbollit italian
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 31/10/2019 15:55

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Juventusi fitoi mbrëmjen e djeshme 2-1 ndaj Genoas me një gol të shënuar me penallti në sekondat e fundit të ndeshjes.

Ishte pikërisht ajo penallti e fituar nga Ronaldo dhe e realizuar nga po ai, e cila ka ngjallur shumë polemika në itali.

Shumë tifozë mendojnë se ajo nuk duhej të jepej, ndërsa në këtë linjë është edhe i vëllai i sulmuesi të Napolit, Lorenco Insinjes.

Ky i fundit, në një postim në “Instagram”, ka publikuar videon nga momenti i penalltisë dhe shpërthen në akuza.

Ai shkruan:

Ku është VAR-i? Ju jeni shkatërruesit e futbollit italian.”