JOQ Albania
Home

PSG i ofron rinovimin, ja rroga e frikshme që mund të përfitojë Kylian Mbappe
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 30/10/2019 10:04

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kylian Mbappe është padyshim një nga futbollistët më të mirë në botë edhe pse është vetëm 20-vjeç.

Performanat e tij me kombëtaren e Francës dhe PSG-në janë të mahnitshme, ndaj Real Madridi prej kohësh ka nisurgjuetinë për këtë futbollist.

Mirpo, nga ana tjetër, PSG, nuk dëshiron ta humbuasë dhe po përgatit rinovimin e kontratës për Mbappe.

Mediat franceze raportojnë se atij i është ofruar një kontratë faraonike prej 50 milionë eurosh në sezon.

Në muaj ai do përfitonte rreth 4.2 milionë euro, në javë rreth 1 mln euro, ndërsa në ditë plot 138 mijë euro.

Nëse rinovon me këto kushte, Kylian Mbappe do bëhej një nga sportistët më të paguar në botë...