JOQ Albania
Home

Polici po mundohej t’i vinte prangat/ E reja fillon ta ngacmojë me të pasme: Hë të pëlqen?
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 25/10/2019 10:22

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një studente e sapodiplomuar është filmuar ndërsa provokonte një polic i cili ishte duke e prangosur.

24-vjeçarja April Teale, nga Alabama, u ndalua pasi kishte thyer disa rregulla të qarkullimit rrugor. Në momentin që polici po mundohej t’i vinte prangat, ajo fillon ta ngacmojë duke i afruar të pasmet pas trupit.

Ndërsa oficeri mundohet të mos reagojë, ajo dëgjohet t’i thotë:

Hë të pëlqen, ee."

Videoja u nda nga Barstool Sports të dielën dhe ka marrë një numër të madhe reagimesh që prej atëherë.

Pas incidentit, Teale është shprehur se atë natë ishte duke parë një ndeshje dhe se kishte pirë shumë. E reja shtoi gjithashtu se policit do t’i shkruajë një letër me anë të së cilës do t’i kërkojë falje.

April pritet që të paraqitet para trupit gjykues më 9 dhjetor ndërsa u lirua pasi pagoi një gjobë prej 1,000 dollarësh.

Burimi:LAD BIBLE|Përktheu dhe përshtati:JOQ Albania