JOQ Albania
Home

Nëna e dy fëmijëve apel për ndihmë, problemi i rëndë që ka me këmbën s’e lejon të ecë dot
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 21/10/2019 18:09

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një nënë e dy fëmijëve nga Elbasani ka bërë një apel për ndihmë në redaksinë e JOQ Albania.

Kejsi Shima, e cila është martuar në Lushnjë, tregon se ka një problem me këmbën, që nga lindja e saj.

Ndonëse ka kryer deri më tani 5 operacione, zonja Shima shprehet se ka nevojë për një ndërhyrje tjetër, por mundësitë e saj ekonomike janë të pakta, pasi bashkëshorti i saj ndodhet në burg në Gjermani prej 4 vjetësh.

Ajo jeton me prindërit dhe dy fëmijët e saj të mitur në fshat dhe shton se disa ditë më parë këmba e saj pësoi komplikacione të mëtejshme dhe tashmë dita-ditës po kupton se nuk mund të ecë dot.

Nëna e dy fëmijëve apelon për ndihmë, ndërsa ka dërguar edhe foto ku shihet problemi që ka në pjesën e sipërme të këmbës, sipër gjurit.

Më tej ajo thotë se ka kryer ka kryer 8 operacione në trup dhe se dy vjet ka qëndruar në allçi, ndërkohë që mjekët i kanë rekomanduar që ka sërish nevojë për protezë.

Nëna e dy fëmijëve jeton vetëm me pensioni e prindërve të bashkëshortit të saj, të cilët janë të moshuar dhe të sëmurë, dhe nuk ka mundësi të punojë për shkak të problemeve që ka me këmbën.

Apeli i plotë:

Pershendetje JOQ, si jeni. do doja shum te flisja pak per jeten dhe hallet e mia. qe nuk kan te mbaruar. dhe shikoj qe po ndimoni shum njerez apo gaboj. ju lutem nese jan te verteta a kund tme ndimoni dhe mua. se certet qe jam shum shum keq. a mund te beni dicka per mua ju pergjerohem. Ne fakte un kam aq shum per te treguar sa zoti larte e di. Ateher un jam kejsi shima nga elbasani. E martuar ne lushnje nene e dy femive.. por jeta ka qen aq e padrejte me mua qe diten kur kam lindur. Un kam nje problem me kemben. Dhe sot e kesaj dite mbas 5 operacjonesh un kam nevoj perseri per nderhyrje. Por munsit ekonimike i kam te pakta. Sepse dhe tim shoq e kam me probleme ne gjermani. Ptej 4 vjetesh. Un jetoj me prindrit e ti e me dy femi. Ata jan te moshuar e te semur. E ter ngarkesa e punve me ka ren mua. Se jetoj dhe ne fshat. Por dita dites un kuptoj qe nuk mundem me te heci. Do ju lutesha shum nese me ndimoni. Ose me ndonje shoqat. Kam 8 operacjone ne trup. Plus dy vjet kan ndenj ne allci. Dhe prap kam nevoj per protez. Im shoq ka 4 vjet brenda ne burg, un jetoj vetem pensjonin e pleqve. Po ju coj grafin qe kam ber, e jam perkeqesuar shum me keq se kam qen. Ju pergjerohem me jepni nje shpres. Sado e pakte te jet ndima por ju lutem mos me lini te vetme."