JOQ Albania
Home

Dëshmitë e rënda nga aksidenti i djeshëm: Makina i shkëputi gjymtyrët drejtuesit të motoçikletës
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 21/10/2019 18:51

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Tiranë. Një automjet përplasi një motoçikletë në rreth-rrotullimin e një qendre tregtare, në Farkë dhe për pasojë drejtuesi i motoçikletës gjeti vdekjen.

Si pasojë e përplasjes, ndërroi jetë në spital drejtuesi i motorit, shtetasi L.M., 46-vjeç, ndërsa drejtuesi i automjetit, shtetasi me iniciale E.Ç., u shoqërua në komisariat.

Rrethanat e këtij aksidenti mbetën të paqarta, teksa një mesazh rrëqethës ka qarkulluar, dëshmitarë nga vendngjarja kanë parë skenën e rëndë.

Një dëshmitar nga vendngjarja shkruan:

Psh joq, dje ne mbremje ndodhi nje aksident i frikshem ne farke  ne unazen e madhe. Ne asnje media nuk u raportua per  kete  aksident  ose mbahet i fshehur nga policia. Nje automjet  perplasi nje motorrciklete duke  i shkeputur dhe gjymtyret drejtuesit te motorrcikletes.  Faji eshte i shoferit te automjetit qe leviste me shpejtsi shume te larte  dhe  qe vinte nga krahu i kundert  ku levizte dhe se nje  krahe i ketij segmenti eshte i mbyllur dhe  levizja e mjeteve behej po ne nje  segment. Na shqetson shume kjo se si nje segment kaq i rendesishem  si unaza e madhe te hapej  jo plotesisht  dhe qe  nuk  eshte i perfunduar nese vazhdon keshtu mund te ndodhin dhe aksidente te tjera  me pasoje vdekje.”