JOQ Albania
Home

Sensibilizohuni shoferë! Dëshmi të rënda nga aksidenti në Milot-Fushë Krujë
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 17/10/2019 12:59

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një aksident i rëndë i mori jetën një 55-vjeçari mbrëmjen e djeshme në aksin Milot-Fushë Krujë. Viktima i identifikuar si Mark Lleshi u përplas nga një makinë e cila ishte duke lëvizur me shpejtësi të madhe dhe si pasojë gjeti vdekjen në vend.

Automjeti i cili e përplasi u largua nga vendngjarja dhe trupi i viktimës, për shkak të errësirës u shtyp disa herë nga makinat e tjera, derisa në vendngjarje mbërriti policia.

Disa dëshmitarë në vendngjarje tregojnë për redaksinë e JOQ ALBANIA, se aksidenti ishte vërtet i tmerrshëm dhe se trupi i viktimës u përhap kudo nëpër rrugë.

Pamjet ishin të rënda pasi dhe zbulimi i ngjarjes u bë me vonesë.

Një qytetare shkruan:

Prsh joqalbania Ky aksident ka ndodhur ne aksin mamurras thumane nje makine ka perplasur nje burre rreth 50 vjec . Te ndjerit i kan humbur gjymtyret kudo koka i ka perfundur ne rrugen tjeter ka 20 minuta qe ka ndodhur nuk dihet kush eshte autori i ksaj gjeje nuk ka ndaluar kush ta shpëtoj. Synimi te sensibilizohen dretusit e automjeteve, qe shpesh tejkalojn normat e shpejtesis."