JOQ Albania
Home

Amazon Pay në Indi tani mund të paguaj faturat me Alexa.
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 16/10/2019 16:49

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Përdoruesit e Amazon Pay në Indi tani mund të përdorin komandën e zërit me Alexa për të paguar faturat e tyre të shërbimit, internetit, celularit dhe satelitit të kabllove satelitore, tha të mërkurën gjigandi i tregtisë elektronike. Kjo është hera e parë, tha kompania, po i bashkon këto funksionalitete me Amazon Pay në çfarëdo lloj tregu.

Gjigandi i e-commerce, i cili garon me Flipkart-in e Walmart-it në Indi, tha se çdo pajisje që përshtatet me Alexa siç është folësi inteligjent Echo Dot, dongle Fire TV Stick ose kufjet nga shitësit e palëve të treta do të mbështesin tiparin e lartpërmendur në Indi.

Për të qenë të sigurt, Amazon ka lejuar që përdoruesit në shumë tregje të blejnë artikuj duke përdorur komandën zanore me Alexa. Por kjo është hera e parë që kompania amerikane po lejon përdoruesit të paguajnë energjinë e tyre, ujin, gazin e gatimit, brezin e gjerë, dhe faturat e TV satelitore me zë dhe Amazon Pay.Amazon Pay është i disponueshëm në shumë tregje, por shërbimi është bërë veçanërisht i popullarizuar në Indi.