JOQ Albania
Home

Rruga në Durrës mbetet gjysmë e shtruar, qytetari: Pjesa e munguar e investimit shkrihet si akullore në duart e Dakos
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 14/10/2019 17:08

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

"Rilindja" në këto vite të qeverisjes është kujdesur për fasadat në qendrat e qyteteve por situata në zonat larg këtyre qendrave është 'ku thërret qameti'.

Ka lagje ku mungon infrastruktura për ujin e pijshëm e të mos flasim më pastaj për rrugë të asfaltuara.

Një banor nga Durrësi ka treguar për JOQ Albania sesi në zonën ku ai banon rruga ka mbetur për gjysmë 'për mungesë fondesh'.

Gjendja e 'mjeruar' e një rruge në Shkozet të Durrësit tregon, siç thotë edhe vetë qytetari, investimet 'cilësore' që ka bërë kjo qeveri dhe ish kryebshkiaku Vangjush Dako.

Në pamjet e dërguara pranë redaksisë së JOQ Albania duket rruga e një lagjeje e cila është pjesërisht me baltë e gropa e pjesërisht me asfalt pas ndërprerjes së punimeve. Kjo pjesë është shtruar pas 30 vitesh, por si duket ka mbetur në tentativë pasi "pjesa e munguar e investimeve shkrihet si akullore në duart e Vangjush Dakos."

Veç rrugës, qytetari përmend edhe kanalin që ndodhet aty pranë, që sipas tij, është shkaku kryesor i sëmundjeve në atë zonë.

Mesazhi i plotë i qytetarit:

Pershendetje joq! Shoh kryeministrin e vendit me facebook,instagram,tëtter duke bere probagande bemave te qeverisjes se tije. Ju ftoj te ndiqni kete vidio e cila shfaq vlerat dhe investimet e kesaj qeversije,gjithashtu kjo tregon dhe bemat e medha qe na la "I madhi" vangjush akullojra! Kjo vidio tregon se si nje rruge ne Shkozet te Durresit 300 metra e gjate e shtruar pas 30 vitesh nuk arrine dot te perfundoje per mungese fondesh sepse pjesa e munguar e investimet shkrihet si akullore ne duart e Vangjush Dakos. Gjithashtu sic shihet qaret perbri rruges nje Kanal I madh I cili eshte shkaku kryesor I semundjeve ne ate zone..JEPI ZOTI KRYEMINISTER,,SHPEJT DO PLAKESH DHE TI,UROJ TE NGELESH I VETMUAR SIC PO I LE CDO NENE E BABA PA BIRE E BIJE NE SHTEPI,POLITIKA JOTE SAPO KA NISUR RRENIMIN E NJE KOMBI."