JOQ Albania
Home

Vajzat e sotme shqiptare/ Hipin në majë të urës për një foto, rrezikojnë jetën për shkrepjen perfekte
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 12/10/2019 22:11

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Dikur një filozof i njohur si Rene Dekart thoshte: “mendoj, pra jam”. Ndërsa sot kohët kanë ndryshuar dhe kjo shprehje është shndërruar në: “Postoj, pra jam”.

Duket sikur shumica e personave që njohim jetojnë vetëm për të postuar një foto në Instagram apo çfarëdolloj rrjeti social qoftë. Kemi parë foto nga më të çuditshmet, por këto vajza në Shkodër me sa duket e kanë kaluar cakun duke vënë në rrezik edhe jetën e tyre për foton perfekte.

Ato kanë zgjedhur një vend aspak të zakontë, pikërisht duke hipur majë urës pa asnjë lloj sigurie.

Vajzat kanë hipur në urën e Bunës për të “fiksuar” në celularin e tyre disa foto nga perëndimi i diellit.

Me sa duket kanë qëlluar të guximshme pasi jo të gjithë e marrin mundimin për të rrezikuar kokën për një foto. Gjithsesi duhet theksuar se kanë bërë mirë që kanë bërë foto pa filluar reshjet e shiut. Dihet tashmë se me nisjen e reshjeve edhe ura ku ato po bëjnë foto përpihet nga uji...