JOQ Albania
Home

E FUNDIT/ Avokati Maks Haxhia shtrohet me urgjencë në spital
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 10/10/2019 17:08

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Avokati Maks Haxhia është dërguar me urgjencë në spital. Mësohet se avokati i njohur ka pësuar hemoragji cerebrale.

Për momentin nuk dihet ende gjendja e tij shëndetësore. Avokati Haxhia ka qënë në shtëpi dhe është transportuar me urgjencë në një spital privat për t’iu nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale.

Kujtojmë se Maks Haxhia është avokati që ka mbrojtur ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahirin në ‘sagën’ e tij të proceseve gjyqësore.