JOQ Albania
Home

Marsida merret nën hetim, tha se kishte kushëri të dashurin polic
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 10/10/2019 11:59

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Marsida Qatja është vënën në hetim nga proluroria pas ngjarjes së rëndë që ndodhi në Kavajë. Ajo ishte shkaku i sherrit me pasoja të rëndë, por gjithashtu prokuroria e akuzon për dëshmi të rreme.

Fillimisht, gruaja tha para hetuesve dhe efektivin e policisë, Bledar Toçin, e kishte kushëri, por më pas, përmes hetimeve të mediave dhe të dhënave paraprake nga fqinjët, rezultoi se ai ishte i dashuri i ri i gruas së martuar.

Bledar Toçi iu kundërpërgjigj me armë Haxhollit, i cili qëlloi me kallashnikov brenda banesës së Qatjas.

Marsida ishte e martuar dy herë, ndërsa kishte edhe tre fëmijë, të cilët ishin në gjumë në momentin kur ndodhi shkëmbimi i zjarrit. Gjithashtu në banesë ndodheshin edhe dy miq të saj.

Pak përpara krimit, Marsida dhe viktima po darkonin së bashku. Haxholli i kishte kërkuar të kryenin marrëdhenie seksuale, por e reja e kishte refuzuar.