JOQ Albania
Home

Ambasada nxjerr videon: Ja si duhet ta plotësoni vetë formularin për Lotarinë Amerikane
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 10/10/2019 10:13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar sot një video, ku u shpjegon qytetarëve shqiptarë se si ta plotësojnë vetë Lotarinë Amerikane. Nëse edhe ju keni në plan të aplikoni për këtë lotari, me shpresën se do të dilni fitues, duhet ta shikoni videon e mëposhtme.

Ambasada shkruan në njoftim:

Po e plotësoni vetë aplikimin tuaj për Programin e Lotarisë DV2021? Këtu do të gjeni një video në Shqip që shpjegon të gjithë hapat në aplikim:"

Videoja është në gjuhën shqipe dhe sqaron me detaje, hap pas hapi, se si duhet plotësuar formulari online. Tregohuni të kujdesshëm pasi edhe një detaj i vogël mund t'ju eliminojë.

Më poshtë gjeni videon: