JOQ Albania
Home

Nuk kishte para për të paguar unazën dhe shpenzimet e dasmës, dhëndri në hall shkon e grabit bankën
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 07/10/2019 20:12

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një dhëndër nga Teksasi është vënë në pranga pasi grabiti një bankë vetëm një ditë përpara se të martohej.

Si duket, dhëndri në hall e kishte kryer grabiten për të paguar për unazën si dhe ceremoninë.

Heath Edward Bumpous, e bëri grabitjen të premten rreth orës 11.30 të paradites me orën lokale, ndërsa i tha punonjësit që kishte armë me vete dhe mund ta qëllonte nëse nuk i jepte paratë.

Më pas ai i kishte shpjeguar punonjësit se do të martohej ditën tjetër dhe se i duheshin paratë për të mbuluar shpenzimet. Sipas policisë, pas grabitjes, Bumpous i hodhi rrobat që kishte veshur nga dritarja e makinës ndërkohë që ishte në lëvizje.

Pas vjedhjes, policia shpërndau pamje të marra nga kamerat e sigurisë në bankë në Facebook dhe pikërisht nga ajo video partnerja e kuptoi se grabitësi kishte qenë në fakt i fejuari i saj.

Dione i kërkoi që të dorëzohej tek autoritetet, ai ra dakord dhe shkoi vetë dhe e rrëfeu atë që kishte bërë.

Pas prishjes së planeve, nuk dihet ende se kur do të martohet si përfundim çifti.

Burimi:Mail Online|Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania