JOQ Albania
Home

Edi Reja shpall listën/ Lë jashtë Sadikun, fton për herë të parë Seferin dhe Selahin
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 06/10/2019 10:29

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kombëtarja do të luajë më 11 dhe 14 tetor, dy ndeshjet e radhës kualifikuese për eleminatoret e Europianit "Euro 2020", respektivisht ndaj Turqisë dhe Moldavisë.

Ditën e sotme, trajneri i Kombëtares, Edi Reja ka publikuar listën me lojtarët e grumbulluar për këto dy sfida.

Ajo që bie në sy në listën e teknikut italian është grumbullimi për herë të parë me kuqezinjtë e talentit të Tuentes, Lindon Selahi dhe sulmuesit, Taulant Seferi.

Jashtë listës ka mbetur sulmuesi Armando Sadiku, i cili këtë verë u transferua te Malaga.

Ndërkohë, në listën e pritjes, të gatshëm për grumbullim në rast dëmtimi të një prej lojtarëve janë: Balliu, Aliji, Kaçe, Vrioni, Xhaka, Memolla, Çekiçi, Uzuni dhe Broja.

Lista e plotë: