JOQ Albania
Home

“Ndarjen e përjetova keq”/ Burri hedh në gjyq të dashurin e ish-bashkëshortes, i merr 750,000 dollarë si dëmshpërblim
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 04/10/2019 13:50

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Tradhtia paguhet shtrenjtë në Karolinën Veriore: Një burrë arriti që të hidhte në gjyq të dashurin e ish-bashkëshortes, e fitoi çështjen, duke marrë si dëmshpërblim një shumë prej 750,000 dollarësh.

Kevin Howard kishte 12 vite martesë me bashkëshorten e tij dhe ndarja i erdhi shumë e rëndë.

Ai tregon:

Ishte gjëja më e vështirë që më është dashur të kaloj. Mu duk sikur dikush më mori në telefon dhe më tha se një anëtar i familjes kishte ndërruar jetë."

Por, Howard nuk kishte ndërmend ta linte situatën me aq dhe duke shfrytëzuar disa ligje të vendin të tij, e hodhi në gjyq të dashurin e ish-gruas për ‘ tjetërsim të dashurisë".

Këto lloj ligjesh vazhdojnë të zbatohen ende në vende si Hawaii, Mississippi, Neë Mexico, Dakoda e Jugut, Utah, and North Carolina.

Sipas, ‘Cornell Law School’s Legal Information Institute’, këto ligje lejojnë një nga bashkëshortët që që të hedhin në gjyq dikë që ‘ka ndërhyrë qëllimisht në një marrëdhënie martesore’, dhe pikërisht këtë bëri dhe Howard: Hodhi në gjyq burrin që i prishi martesën dhe fitoi 750,000 dollarë.

Burimi:UNILAD|Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania