JOQ Albania
Home

Champions League/ Barcelona përmbys Interin, ja rezultatet e të gjitha sfidave
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 02/10/2019 22:59

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Janë luajtur mbrëmjen e sotme edhe 6 takimet e tjera të vlefshme për fazën e grupeve të Champions League.

Vëmendja kryesore ishte te supersfida mes Barcelonës dhe Interit e zhvilluar në “Camp Nou”, sfidë e cila nuk i ka zhgënyer tifozët, por ka dhuruar emocione pafund.

Katalanasit arritën të triumfonin me përmbysje përballë zikaltërve, falë dopietës të shënuar nga Suarez. Skuadra e Kontes e mbylli pjesën e parë në avantazh, teksa Lautaro gjeti rrugën e rrjetës në mintuën e 3-të.

Në sfidat e tjera, kampionët e Liverpoolit triumfuan përballë Salzburg me rezultatin 4-3.

Chelsea mori një fitore tepër të rëndësishme në transfertë me rezultatin 1-2 ndaj Lille, ndërkohë që Ajaksi likuidoi Valencian, 0-3.

Ja të gjitha rezultatet e sotme: