JOQ Albania
Home

Spikat Barcelona-Inter/ Këto janë të gjitha sfidat që do luhen sonte në Champions League
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 02/10/2019 9:57

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Rikthehet edhe sonte me natën e dytë magjia e Champions League. Pas barazimit të Real Madridit dhe fitores 7-2 të Bayernit mbrëmjen e djeshme, sot është radha e disa super ndeshjeve të tjera.

Natyrisht, vëmendja më e madhe do të jetë në “Camp Nou”, aty ku Barcelona do të presë Interin.

Si çdo sezon tjetër katalanasit janë gjithnjë ndër favoritët në Champions, ndërsa Interi i këtij sezoni nuk e nisi mirë aventurën pas barazimit në shtëpi ndaj Slavia Prague.

Megjithatë, zikaltrit nuk janë dorëzuar dhe kërkojnë që formën e mirë të treguar në Serie A ta vazhdojnë edhe në Champions.

Jo më pak interesante janë edhe sfidat e tjera ku pritet të ketë emocione, gola dhe surpriza, ashtu siç vetëm ky kompeticion di të dhurojë.

Ja të gjitha takimet që luhen sonte: