JOQ Albania
Home

RENEA ndërhyn në Lazarat, sekuestrohet bime jeshile, të arrestuar në Tepelenë e Memaliaj
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 12/09/2019 10:13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Operacioni blic i ndërmarrë në Lazarat nga policia e vendore dhe Forcat RENEA mëngjesin e sotëm, ka çuar në sekuetrimin e 40 rrënjëve bimë jeshile.

Mësohet se 20 rrënjë bimë jeshile janë sekuestruar në shtëpinë e shtetases Shklqime Rabaj dhe 20 të tjera në banesën e shtetases Bajame Toto.

Bëhet e ditur se të dyja gratë janë shoqëruar në komisariat.

Aksioni është i shtrirë në të gjithë qarkun ku ka edhe disa të arrestuar në Tepelenë e Memaliaj, emrat e të cilëve ende nuk janë bërë të ditur.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/