JOQ Albania
Home

Zbulohet kush është trajneri më i paguar i Serisë A
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 12/09/2019 9:50

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Seria A ka rikthyer këtë sezon dy trajnerë të njohur italianë si Maurizio Sarri dhe Antonio Conte, respektivisht te Juventusi dhe te Interi.

Megjithatë, raportohet se Antonio Conte Antonio Conte është trajneri më i paguar momentalisht në historinë e Serisë A me 11 milionë europagë vjetore.

Madje Conte është edhe trajneri më i paguar në historinë e Serisë A, pasi deri tani, asnjë trajner nuk e ka pasur këtë rrogë.

Sipas renditjes që ka publikuar "La Gazzetta dello Sport", roga e Contes, është sa dyfishi i 5.5 milion eurove që Sarri fiton te Juventusi dhe që mban vendin e dytë.

Carlo Ancelotti i Napolit është në vendin e tretë me 5 mln euro, ndërsa Sinisa Mihajlovic (Bologna) dhe Paulo Fonseca (Roma) marrin 3 mln euro.

Ndërkaq, fituesi i Kupë së Italisë, Simone Inzaghi fiton vetëm 2 milion euro në sezon me Lazion, aq sa merr edhe Marco Giampaolo te Milani.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/