JOQ Albania
Home

Schumacherit i kthehet vetëdija, ky është trajnimi i veçantë që i kanë bërë
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 12/09/2019 7:49

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Yllit të Formula 1, Michael Schumacher i është kthyer vetëdija pas trajtimit me transplantim qelizash në një spital të Parisit.

Mediat franceze raportuan për akomodimin e kampionit në spitalin Pompidou, ku po merrte një trajtim shtesë pas gjashtë vitesh kujdes intensiv në Zvicër.

Risultati immagini per michael schumacher

Ato thanë se një kirurg më famë, i cili është i specializuar në transplantim qelizash, e ka trajtuar Schumacher me terapi të fjalës së fundit, ku qelizat e shëndosha luftojnë ato të sëmurat.

Raportet vazhdojnë me pretendimet se spitali tejet i famshëm është kthyer në një “bunker” pas kërkesave të familjes së Schumacherit për privatësi dhe qetësi.

Risultati immagini per michael schumacher

Schumacher po rikuperohej në shtëpinë e tij në Lozanë të Zvicrës, pasi pësoi plagë të rënda në kokë kur po skijonte në Alpe në dhjetor të 2013-tës. Deri tani ka pasur pak njoftime në lidhje me shëndetin e tij.

Risultati immagini per michael schumacher

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/