JOQ Albania
Home

“Me bekimin” e Veliajt miku mafioz i Shullazit po ngre dy kate pa leje tek një pallat tek Komuna Parisit
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 11/09/2019 20:45

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në profilin e tij në rrjetet e tij mesazhin e një qytetari. Në mesazhin e tij, ai ka lëshuar akuza të forta kundër shefit të policisë bashkiake.

Sipas asaj që shkruan qytetari tek një pallat tek zona e Komunës së Parisit po ndërtohen 2 kate shtesë pa leje.

Po ashtu ai thotë se këto dy kate po i ndërton Pajtim Serjani. Ky i fundit është një emër shumë i njohur në botën e krimit .

Ai njihet si mik i Shullazit dhe mbi të rëndojnë disa akuza për vepra penale . Në 5 janar të vitit 2015 atij tentuan t’i bënin atentat por shpëtoi. Nga ai atentat ndërroi jetë Artur Baze.

Kurse  Berisha shkruan se Veliaj po mbush xhepat me shtesa katesh të paligjshme. Gjithashtu qyetari ka nisur edhe foton e pallatit., ku sipas tij po bëhen katet shtesë.

Postimi i plotë:

Lal Plehu mbush xhepat me shtesa katesh te paligjshme! Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb Zoti berisha! Kjo eshte shtesa pa leje ne katin e fundit te pallatit qe po ngre pajtim serjani.me lejen e shefit te policise bashkiake ermal kapllani.mund te verifikohet shume lehte ndodhet ne zonen e komunes se parisit.po ndertohen 2 kate shtese pa leje.me leje te dhene per nderrim dyersh ndertohen 2 kate pa leje ne mes te dites."