JOQ Albania
Home

Ky është serumi çudibërës që përdorin në Mykonos për ata që bëhen “sëpatë”
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 10/09/2019 12:53

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

E kush nuk do të donte të kalonte disa pushime fantastike në ishullin Mykonos në Greqi, për t’u harbuar e për të hequr mendjen nga stresi i përditshëm? Dihet që ky ishull njihet për festat marramendëse, konsumin e lartë të alkoolit por edhe drogërave të ndryshme.

Mirëpo, konsumi i lartë i alkoolit ka sjellë probleme të shpeshta tek turistët duke bërë që mjekët lokalë, të shpikin një serum të veçantë për të tejkaluar pasojat e pirjes së tepër të alkoolit.

Serumoterapia, është një shpikje e jashtëligjshme e mjekëve në Mykonos dhe ofrohet kundrejt një pagese 1 000 euro në rastet kur një natë më parë e ke tepruar me alkoolin.

Tretësira përmban një sasi të madhe vitaminash, magnez dhe kalçium dhe është vërtetuar sipas atyre që e ofrojnë që minimizon efektet e alkoolit në trup pas dehjes.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/